Základ o autobaterijích

Autobaterie 55

Autobaterie s kapacitou 55 Ah se hodí spíše pro starší vozy, nejlépe pro vozy poháněné benzínem s menším množstvím vybavení, co se týče elektronických spotřebičů. Pokud by to byly vozy dieselové, tak není jistota, že by tyto autobaterie zvládly takzvané „studené starty“ v zimě, kdy je potřeba hodně energie.Příkladem těchto baterií je autobaterie Banner Power Bull 55 Ah, 480A, 12V. Jedná se o novou generaci autobaterií pro automobily, vyžadující při startu vysoký startovací výkon.

Baterie je celkově bezúdržbová a pracuje na bázi čistého vápníku. Tyto autobaterie jsou také velice bezpečné, jelikož mají zabudovanou novou bezpečnostní technolgii, takzvaný Double Top, zajišťující stoprocentní ochranu proti výtoku.

Tato technologie funguje i při extrémních náklonech baterie. Samozřejmostí je technologie Magic Eye informující o akutálním stavu baterie.Další baterií s kapacitou 55 Ah je například autobaterie Akuma Komfort 55 Ah, 480A, 12V. Tyto baterie jsou určeny pro širokou veřejnost, čili do normálního běžného provozu. Baterie se vyznačují nízkou spotřebou vody při provozu, nachází se zde celovápníková mřížka obou polarit, která je legovaná vápníkem se separátory obálkového typu. Cenově dostupnější baterií je autobaterie Euro Power, 55 Ah. Nelze ovšem říci, že by se jednalo o, pokud zohledníme kvalitu, nějaký horší kus, než ostatní autobaterie. Naopak, v dané cenové relaci patří mezi špičky. Baterii můžeme použít do jakéhokoli osobního automobilu, spíše ale s menší elektronickou náročností.

Další, cenově dostupnou autobaterií, je Autobaterie 55Ah 12V 420A ABX Quality. tyto baterie se vyznačují především svou nízkou váhou a za předpokladu správného používání i velmi dlouho životností. Jsou dělány pro většinu běžných vozidel. Výrobce zajišťuje vysoký startovací proud, hybridní koncepci, technické provedení s kapsovými separátory a snížené nároky na údržbu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Typy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.