Základ o autobaterijích

Autobaterie Akuma

Autobaterie Akuma je v rámci průmyslu,  týkajícího se výroby autobaterií jednou z nejstarších v Evropě. Byla založena roku 1903. Veskrze všechny výrobky společnosti Akuma vsadily na velice osvědčenou CA-CA 100% bezúdržbovou technologii. Dlouhodobě se také podílela na dodávání autobaterií společnosti Škoda Auto a.s. Dnes velmi úzce spolupracuje se společností FIAMM, S.p.A., sídlící v Itálii. Výroba autobaterií tak byla přesunuta do Itálie, do velice moderních výrobních závodů. Před nějakým časem výrobce udělal nějaké technické úpravy baterií, včetně rozdělení akumulátorů do jednotlivých kategorií. Upraven byl také design autobaterií, zejména štítků.

První třídou autobaterií Akuma je třída Akuma Komfort. Je určená především pro osobní auta, mající kapacitu zhruba od 35 do 90 Ah. Jsou vyráběny technologií olovo/vápník, přičemž ve víku mají centrální odplynování. Baterie se samozřejmě prezentuje vysokou životností, především díky nízkému samovybíjení a vysoké odolnosti vůči korozi vnitřních částí.

Tato třída akumulátorů je asi nejvíce používaná a prodávaná a je zde docela dobrý poměr cena x výkon. Další, druhou třídou je Akuma Komfort Plus. Tato třída je samozřejmě výkonnější než třída Akuma Komfort a zahrnuje autobaterie s kapacitou zhruba od 46 do 100 Ah, takže je samozřejmě určena pro výše standardizovaná vozidla s vyšší spotřebou energie, například pro velká rodinná nebo terénní vozidla. Poslední, třetí třídou, je třída Truck-Tor Heavy Duty. Tato třída je určená už pro opravdu těžké váhy, čili například pro nákladní vozidla, autobusy a stavební, či zemědělskou techniku.

V nabídce jsou akumulátory o kapacitě zhruba od 120 do 200 Ah. Při cyklickém zatěžování mají tyto baterie skvělý poměr startovací energie při cyklickém zatěžování. Mezi další výhody patří samozřejmě nízké samovybíjení, vysoká odolnost vůči vibracím a velmi přijatelná cena.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Výrobci a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.