Nejdražší auto světa
Novinky,  Zajímavosti

5 nejdražších aut na světě. Milion nestačí

Plánujete si pořídit nový vůz? A co si pořídit rovnou to nejdražší auto na světě, které by vám sousedé rozhodně záviděli? Osobní auta jsou sice investicí, ale zároveň se později stávají členy rodiny. A pokud za něj utratíte i víc jak milion korun, určitě se auto stane i vaším koníčkem. Jenže seznam nejdražších aut světa se mění každým rokem. Automobilky se stále předhání a vyrábí jeden unikát vedle druhého.

Jaká auta se tedy nyní řadí k nejdražším na světě? Je tím nejdražším BMW či několik měsíců vyráběné auto značky Rolls-Royce?

Jedničku si drží Bugatti La Voiture Noire

Na prvním místě žebříčku nejdražších aut světa bychom nenašli ani Rolls-Royce, ani Audi, dokonce ani BMW či luxusní Lamborghini. První místo si už nějaký ten pátek udržuje automobil pocházející z dílny automobilky Bugatti, a to konkrétně model Bugatti La Voiture Noire.

Když se před rokem prvně ukázal světu, řada automobilových fanoušků šla doslova do kolen. Vůbec poprvé byl odhalen na automobilové přehlídce Geneva Motor Show, kde se veřejnosti ukázal na počest historie dnes už jedné z nejluxusnějších značek. 

Bugatti La Voiture Noire

Na automobilu Bugatti La Voiture Noire je obdivuhodné především to, že i když je konstrukce převzatá z modelu Chiron, vrací se zároveň k modelu 57 SC Atlantic. Pod kapotou se mu ukrývá motor W8.0 Quin, jeho výkonové hodnoty se rovnají těm, kterými se pyšní model Chiron.

Díky přepracovanému pohonu všech kol si majitel tohoto vozidla každou jízdu stoprocentně užije. Jen tedy musí zaplatit skoro 19 milionů dolarů. To je totiž pořizovací cena jedinečného vozidla, jež je označováno za nejdražší auto na světě. 

Druhé místo obsadil Rolls-Royce

O automobilech Rolls-Royce se říká, že patří k vůbec nejluxusnějším vozidlům na světě. Každá jedna koupě vozidla je oslavována, novému majiteli vozidla je pogratulováno a klíčky jsou mu předány s velkou pompou.

Pokud bychom měli zmínit nejdražší Rolls-Royce, zmíníme model Rolls-Royce Sweptail, který obsazuje druhou příčku žebříčku nejdražších aut světa. Jeho pořizovací cena činí skoro třináct milionů dolarů, tudíž ani v tomto případě vám milion stačit nebude. 

Rolls-Royce Sweptail

Mercedes zaparkoval na třetí příčce

Za zhruba osm milionů dolarů si pořídíte třetí nejdražší auto světa, kterým je podle aktuálních statistik Mercedes Benz Maybach Exelero. Tento vůz je velmi výkonným a sportovním vozidlem a pyšní se takřka dokonalým designem.

K jeho hlavním přednostem patří to, že může dosáhnout až 350 km/h. To byl jeden z požadavků, který se musel při výrobě splnit, aby se mohly testovat limity pneumatik, jež automobil obouvá. To se ostatně splnilo, proto jízda v tomto sporťáku je doslova nezapomenutelná! Cena? Přibližně 8 000 000 dolarů.

Mercedes Benz Maybach Exelero

Bugatti obsazuje i čtvrtou pozici

Automobilka Bugatti neztrácí čas výrobou levných vozidel, i proto na vozidla této značky každý nedosáhne. I když vůz značky Bugatti obsazuje první příčku žebříčku nejdražších aut, obsazuje také i čtvrtou pozici se svým vozem Bugatti Divo, který stojí takřka šest milionů dolarů.

Tentokrát se jedná o sporťák se středním motorem, který se pojmenoval po známém závodníkovi Albertovi Divo. Ten mimochodem s vozy Bugatti závodil, dokonce s nimi vyhrál i závod Targa Florio. 

Bugatti Divo

Na pátém místě se umístil Koenigsegg CCXR Trevita

Pokud nepatříte k automobilovým nadšencům, pak jste možná o vozidle Koenigsegg CCXR Trevita neslyšeli. Letos však o vozidle určitě uslyšíte, vždyť se dostal na páté místo aktuálního žebříčku nejdražších vozidel světa díky jeho pořizovací ceně dotýkající se takřka pěti milionů dolarů.

Vozidlo pochází z limitované edice, která se pyšní především povrchovou úpravou z uhlíkových vláken. Má propracovaný výfukový systém a převodovku F1 s řadící pákou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *