Inkas-BMW-X7-predek
Novinky,  Zajímavosti

BMW X7: Pancéřovaná novinka, kterou nerozstřílíte

Vozidla z dílny automobilky BMW patří k nejoblíbenějším na trhu. A nemůžeme se tomu divit. Nejen, že jsou po designové stránce doslova dokonalá, ale také toho ukrývají mnoho pod kapotou. Zejména novinka, která přijíždí na trh oplývá řadou specifických vlastností. Například ji nemůžete rozstřílet a nerozbijete ji ani v případě, že byste ji shodili ze skály. Na novém BMW X7 má totiž zásluhu i kanadská společnost INKAS. 

Pancéřové na povrchu s osmiválcem pod kapotou

Pokud bychom měli vypíchnout jednu věc, kterou se BMW X7 liší od ostatních modelů na trhu, je jím pancéřovaný povrch. Díky tomu vozidlo odolá i ráži přesahující sedm milimetrů. A co víc! I pod kapotou je stejně “vytuněný” jako na povrchu. Ukrývá totiž rovnou osmiválec o 530 až 621 koních. 

Původně mělo vozidlo ukrývat pod kapotou “pouze” řadový šestiválec o výkonu “sotva” 340 koní, ale nakonec se nad touto standardní variantou jenom mávlo rukou. Když vozidlo může být lepší, proč ho lepší neudělat, že ano. Přece jenom není pro běžné smrtelníky, ale spíše pro diplomaty, kteří si vůz (i když bude o pár stovek tisíc, ne-li milionů dražší) mohou dovolit. 

Pro diplomaty, politiky nebo úspěšné obchodníky

Tím jsme naťukli i to, pro koho je pancéřovaná novinka určena. Lidé spadající do kategorie “běžní smrtelníci chodící každodenně do práce na osm hodin” to zkrátka nebudou. Cílovou skupinou zákazníků jsou úspěšné politici, také obchodníci nebo důležití diplomati, kteří se potřebují bezpečně dostat z bodu A do bodu B. 

Jelikož výrobci od prvního momentu cílili na zmiňovanou klientelu, na bezpečnostních prvcích se opravdu nešetřilo. Kromě toho, že vozidlo nejde prakticky rozstřílet, je vozidlo vybaveno i balistickou ochranou prostoru pro posádku, baterie i řídící jednotky vozu. Vůz se dále pyšní posílenými dveřními panty a zesíleným odpružením, samozřejmostí jsou neprůstřelná skla. 

I když už nyní mluvíme o naprosto bezpečném vozidle, mluvíme o pouze základní verzi, kterou si mohou nechat koneční zákazníci ještě trochu vylepšit. Je možné dodat přepracovanou brzdovou soupravu nebo samohacící technologie. Součástí bonusového příslušenství je také systém nouzového osvětlení nebo noční vidění či speciální disky, které se hodí za náročných podmínek. 

Foto: INKAS

Interiér, který je synonymem luxusu

Jaký asi bude interiér? Říkáte si. A asi už tušíte, co se po otevření dveří bude uvnitř vozidla nacházet. Jen stěží by takto jedinečný a bezpečný vůz s ochranitelskými vlastnostmi, převážející vysoce postavené politiky, obchodníky nebo diplomaty mohl mít obyčejně zařízený interiér, kde by chyběla kůže nebo modernost či kamery. Interiér je synonymem luxusu. 

Kromě kožených sedadel a kamer nechybí samozřejmě ani lasery, masáže nebo adaptivní tempomaty či asistenti. Zkrátka je zde vše, co si mohou ti nejvýše postavení jedinci, kteří se v takovém voze budou prohánět, potřebovat či vyžadovat. 

A co cena?

To bychom to nebyli my, Češi, kdybychom se nezajímali o cenu. Vždyť je to jistě věc, na kterou myslíme už od přečtení prvních dvou odstavců článku. Bohužel vaše tužby týkající se ceny nenaplníme. Konkrétní suma se totiž nezná. Pokud bychom měli alespoň odhadnout na základě jiných pancéřovaných modelů a na základě jiných modelů oblíbené automobilky, řekneme, že se cena pohybuje nad čtyřmi miliony korun. Jelikož se však tento vůz nekupuje v základním provedení, ale dokupuje se k němu i různé příslušenství posunující ho na vyšší úroveň, částka bude pravděpodobně ještě o několik stovek tisíc, ne-li milionů vyšší.

Pokud tedy nemáte ve svém prasátku takovou sumu nebo nepatříte mezi diplomaty či velké politiky, jež by si pancéřované vozidlo s ochranitelskou funkcí mohli dovolit, pravděpodobně svou pozornost upnete na jiná vozidla nabízená na trhu. Nebo se pleteme?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *