Kia XCeed pohled zhora
Novinky

Kia XCeed – Cenově dostupný mix dravosti a praktičnosti

Rodina vozů Ceed, jak familiárně tuto modelovou řadu nazývá její jihokorejský výrobce Kia, se v nedávné době dočkala nového přírůstku. Je jím Kia XCeed, tedy automobil, jenž v sobě zajímavým způsobem mísí sportovní a dravý vzhled tolik typický pro auta karoserie kupé s praktickými prvky SUV, mezi něž můžeme zařadit kupříkladu prostorný interiér.  

Výsledkem této kombinace je kompaktní rodinný crossover, který své uplatnění najde nejenom ve městě, kde se může stát i díky velkému zavazadelníku o objemu 426 litrů vítaným pomocníkem při nákupech či odvozu dětí do školy, ale i v mírném terénu – sportovně užitkové vozidlo se v něm prostě nezapře.  

Pro zajištění maximálního jízdního komfortu je pak XCeed připraven oslnit agilní ovladatelností a vybaveností vyspělými technologiemi, jimiž je doslova prošpikován. V jeho útrobách tak můžeme nalézt ty nejmodernější technologie jakými jsou třeba systém autonomního nouzového brzdění FCA nebo systém sledování mrtvého úhlu BCW.  

Design, který vás učaruje 

Kia XCeed ale rozhodně není jenom o prostorném interiéru a zábavném požitku z jízdy, nýbrž je i vozidlem, které zaujme i po vizuální stránce. Designu tohoto městského crossoveru, jenž vzešel z evropského návrhářského centra Kii nacházejícího se ve Frankfurtu, dominuje reprezentativním dojmem působící podlouhlá kapota a postupně se svažující záď dodávající tomuto autu sportovní nádech.  

To všechno je navíc dostupné za přijatelný peníz, katalogové ceny u oficiálního prodejce vozů této jihokorejské značky začínají již na velice příznivé částce 484 980 Kč. Ani základní cena prémiových výbav Exclusive a TOP, jejichž součástí je například zadní parkovací kamera či polokožené čalounění, nepřesahuje 600 tisíc Kč. I k modelu XCeed je samozřejmě nabízena 7letá záruka, jež je v očích veřejnosti již neodmyslitelně spjata s automobilkou Kia.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *