Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti front live
Novinky

Novinka ze stáje automobilky Alfa Romeo přijede po novém roce

Příští rok se se vší pravděpodobností ponese ve znamení novinek. O jednu z nich se postarala automobilka Alfa Romeo, která odhalila nový vůz z vrcholné série. Je jím Alfa Romeo Stelvio ve verzi Veloce Ti, která je po vizuální stránce opravdu dokonalá. 

Novinka, která přijede na trh ze stáje automobilky Alfa Romeo je něčím mezi standardem verze Veloce a plnokrevným šestiválcem QV. Označení “Ti” značí, že mluvíme o vrcholném modelu pyšnícím se italskou elegancí. A jelikož vůz nepostrádá ani označení “Veloce”, očekávat můžeme vůz se špetkou sportovnosti. 

21” litá kola vůbec poprvé v praxi

Další vrcholový model z dílny Alfa Romeo je přichystán pro rok 2021 a vůbec poprvé bychom měli vidět 21” litá kola v praxi. Pokud se osvědčí, jsou s nimi velké plány. S postupem času by měla být součástí i dalších verzí modelů Stelvio. 

Obecně exteriér vozidla je inspirován už dřívějším modelem (také vrcholovým), a to vozidlem Quadriofoglio. Na rozdíl od inspirovaného automobilu je novinka ze stáje Alfa Romeo obohacená o sportovněji tvarovaný zadní nárazník s difuzorem. 

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti back live

Kde však nenajdeme prakticky žádný rozdíl (nebo jen hrstku), tak je interiér vozidla. Stejně jako dřívější automobil Quadriofoglio, i v tomto případě má vůz čalouněná sedadla kůží, černou stropnici i hliníková padlá řazení. Co má však navíc, respektive jako bonus, jsou ztmavená okna a společně s nimi i tmavé rámečky oken. 

Dostupný ve dvou provedeních

Alfa Romeo Stelvio ve verzi Veloce Ti bude k dostání ve dvou provedeních. Jakožto zákazník si budete moct vybrat z nabízeného dvoulitrového benzinového čtyřválce nebo z 2,2litrového vznětového čtyřválce. Zatímco první alternativa vozidla se pyšní výkonem dosahujícím ke třem stovkám koní (konkrétně ukrývá pod kapotou 280 koní), druhý dosahuje výkonu 210 koní. 

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti side live

V obou případech však můžete využívat řadu funkcí pro infotainment. Po stažení mobilní aplikace můžete vozidlo zamykat i odemykat, případně s pomocí aplikace lze rozsvítit světlomety nebo nastavit rychlostní limit. 

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti exhaust live

Automobilka chystá řadu dalších novinek

Rok 2021 bude pro zmiňovanou atraktivní automobilku opravdu zajímavý. Modely Alfa Romeo Stelvio a také Giulia dostanou několik vylepšení, mezi které spadá možnost kontrolovat polohu vozidla na dálku nebo možnost předem nastavit cílovou destinaci. Tím však výčet všech technologických novinek ani zdaleka nekončí. 

Za zmínku stojí také to, že automobilka Alfa Romeo se rozhodla zapracovat na svých asistenčních systémech. K využití bude nově aktivní tempomat nebo čtení dopravního značení či asistent, který bude pomocníkem při jízdě v kolonách nebo třeba na dálnicích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *