Apple car interier
Elektromobily

Apple Car: Kdy dorazí na trh první vůz společnosti Apple?

O elektrická auta nyní není nouze. Jelikož jsou podle mnoha odborníků naší budoucností, právě na ně zaměřuje svou výrobu každá automobilka na trhu. Dokonce řada společností mění nebo rozšiřuje svou působnost a zasahuje do světa vozidel. Jednou z těchto firem i je i americký gigant Apple, který je známý pro své logo nakousnutého jablka. 

Americkou společnost Apple nemusíme dlouze představovat. Mluvíme o společnosti, která na trh vtrhla s počítači a posléze také s iPhony, iPady a dalšími chytrými zařízeními, jimiž propadá stále více a více lidí. Nově se Apple rozhodl rozšířit své portfolio o automobily – pustil se do projektu nazvaného Apple Car

Elektromobilita je atraktivní i pro společnost Apple

Důraz kladený na elektrická vozidla a věštba toho, že elektromobilům bude patřit budoucnost, nenechává žádnou společnost klidnou. Nejedna firma chce z budoucího trendu vytěžit. A ani společnost Apple není výjimkou.

Apple car exterier

Nově se opět mluví o tom, že brzy ukáže světu elektrický vůz, který se bude pyšnit technologiemi tohoto ohromného giganta na trhu. Společnost by měla na trh dorazit hlavně s naprosto revolučními akumulátory, dále také s autonomním řízením. 

Dlouholetá myšlenka, která nyní zdárně dojde do cíle

Pokud sledujete dění kolem společnosti Apple, pak víte, že se myšlenka stavby vlastního automobilu zrodila už v roce 2014. Jenže posléze se od ní upustilo, respektive jí nikdo nevěnoval pozornost. Nyní se však dlouho opomíjená myšlenka zase navrátila do hry a vypadá to, že nyní dojde do svého zdárného cíle a bude realizována. 

Ke konci loňského roku se na realizaci myšlenky začalo pracovat. Apple zahájil svou snahu o stavbu vlastního automobilu, který bude na elektrický pohon. 

Co se zatím ví o Apple Car

Nyní je ale otázkou, co vlastně od nového elektromobilu společnosti Apple máme očekávat. Bude to skutečně plnohodnotný osobní automobil, který se bude pyšnit autonomním řízením? Nebo to bude jenom obyčejné auto poháněné na elektřinu, které v sobě bude mít zabudované nějaké technologie společnosti Apple? To je jenom otázkou. 

Apple car u golfového hřiště

Z dostupných zdrojů víme, že se má jednat o něco zcela revolučního, co na trhu zatím není a co nemá obdoby. Společnost má pracovat na vlastních bateriích, které nemají být tak náchylné k přehřátí. O autonomní řízení se má postarat externí společnost, což je možná překvapující. Pravděpodobně se bude jednat o automobilku Volkswagen, která bude na novince společnosti Apple spolupracovat. Již před lety totiž spolu společnosti uzavřely smlouvu. 

Kdy můžeme Apple Car očekávat na trhu?

Co je také otázkou, tak to, kdy můžeme novinku od amerického giganta očekávat. Jenže v tomto případě opět mluvíme jenom o spekulacích. Zatímco někdo tvrdí, že má překvapit už v letošním roce, jiný je toho názoru, že auto bude k dostání až v roce 2024. V obou případech nám nezbývá nic jiného než čekat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *