Toyota Mirai zepředu
Novinky

Toyota Mirai se odhalí už v prosinci 2020. Co očekávat od novinky na trhu?

I když to pod střechou automobilek ještě nevypadá nejlépe, ta nejhodnotnější z nich nezahálí a pouští do světa dlouho očekávanou novinku. Toyota Mirai, jejíž koncept se představil už minulý rok a která je tak dlouho očekávanou, se má nakonec představit ještě letos. Konkrétně z dlouho připraveného vozu strhnou plachtu v prosinci letošního roku. Otázkou zůstává, co od novinky na trhu očekávat?

Nová Toyota Mirai má být po vzhledové stránce daleko atraktivnější a elegantnější. Mluvíme o stylovém sedanu, který by měl být nejen širší, ale také nižší a zároveň delší. Od svého konceptu se tento vodíkový vůz příliš nevzdálí. 

Toyota Mirai zezadu

Ještě donedávna se toho o novém automobilu z dílny Toyota mnoho nevědělo. Bylo odtajněno jenom to, že od své první generace se bude lišit svým vzhledem, jenž bude opravdu atraktivnější a elegantnější, jak už ostatně bylo zmíněno. Před nějakou dobou se však přece jenom na světlo světa dostaly bližší informace týkající se nového vozidla, které je tak dlouho očekávané. 

Toyota sází všechny karty na vodíkový pohon

Vodíková Toyota Mirai – i tak lze popsat novinku na trhu, která se odhalí všem čekajícím ke konci roku. O tom, čím bude nový vůz poháněn, se už vědělo dlouho – je veřejným tajemstvím, že automobilka vidí budoucnost právě ve vodíkem poháněných vozidlech. 

Dojezd je to, co je hlavním lákadlem

Na světlo světa se ještě dříve, než samotný vůz dostaly informace o něm a o jeho dojezdu. Na ten se podle dostupných informací automobilka zaměřila. Zatímco pod kapotou se neregistrují zrovna velké změny oproti předchůdci tohoto vozu, dojezd je to, v čem se zásadně liší a co je ostatně tím hlavním lákadlem. 

Ptáte se, jaký dojezd má Toyota Mirai 2020? Podle japonského měřícího cyklu by se dojezd měl rovnat neuvěřitelným 850 kilometrům! Jelikož se (zejména v České republice) ještě tolik vodíkových stanic nenachází, je to pro majitele novinky, která zanedlouho vstoupí na trh, opravdu milé zjištění a překvapení. V porovnání s předchůdcem je dojezd větší o víc jak polovinu. 

Automobilka Toyota tak splnila svůj slib, který dala svým fanouškům a zákazníkům. Nechala se slyšet, že chce dojezd auta navýšit o třicet procent v porovnání s první generací, která se mohla pyšnit dojezdem pouze ve výši 500 kilometrů. Svému slibu dostála, a to právě instalaci větších nádrží na vodík i díky lepšímu systému palivových článků. 

Zaujme interiér i exteriér

Již několikrát bylo uvedeno, že v porovnání s první generací je Mirai Toyota 2020 atraktivnější a elegantnější po své vzhledové stránce. Člověka zaujme jak exteriér, tak interiér.

Toyota Mirai interiér

Za vypíchnutí stojí především digitální přístrojový štít nebo poměrně rozměrná obrazovka multimediálního systému. Samozřejmě nechybí ani digitální vnitřní zpětné zrcátko. 

Toyota Mirai palubní počítač

Prodej bude spuštěn po novém roce

I když se novinka z dílny nejhodnotnější automobilky na trhu představí už ke konci roku, prodej bude spuštěn až po překlenutí do toho dalšího. Co potěší zejména Čechy, je spuštění oficiálního prodeje i na českém trhu. Toyota Mirai první série se oficiálně u nás neprodávala.

Důvodem toho byl nedostatek vodíkových stanic. Jelikož nyní se chystají otevřít stanice v Praze, Brně a také v Litvínově, není důvod, proč by se prodej nemohl zahájit i v tuzemsku. 

Toyota Mirai showroom

Co vás však jistě zajímá, je cena. Ta je, dá se říct, stále otázkou, mluví se však o necelých 1,8 milionech korunách. Jestli však bude cena automobilu Toyota Mirai opravdu dosahovat takové sumy, na to si musíme počkat do prosince, respektive do ledna příštího roku.

Co je však jasné, tak to, že z auta, které bylo považováno za jedno z nejošklivějších, šlo udělat opravdu parádního fešáka, který se bude moct prohánět i po českých silnicích a dálnicích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *