Harley-Davidson softail standard 2020
Motocykly

Harley-Davidson a nový Softail Standard

Harley-Davidson představil zbrusu nový Softail Standard pro příznivce individuálního motosportu. Podívejte se na nováčka, který vás uchvátí nejen svým designem. 

Harley Davidson v rámci modelové řady Softail v současné době nabízí velmi pestrou škálu modelů. Novinka nesoucí označení Standard inovativně spojuje štíhlý profil stylu bobber s výrazným charakteristickým vhledem, za kterým stojí především kombinace značně dynamických linií v kombinaci se zcela nepřehlédnutelnou pohonnou jednotkou Milwaukee-Eight 107.

Jedinečný design

Na první pohled vás zaujme kontrast černých a chromovaných komponentů, který dává modelu Softail Standard klasický výraz s nezaměnitelnými prvky minimalismu. Žhavou novinku společnost Harley-Davidson uvedla na trh v jediném barevném provedení, tedy černé Vivid Black. Ve standardu bude jednomístné sedlo, které odhalí krátký zadní blatník. Palivová nádrž s objemem 13,3 litru umožňuje odhalený motor a rám.

Harley-Davidson Softail Standard
Harley-Davidson Softail Standard

Harley-Davidson 

U tohoto nováčka z řady Harley-Davidson najdete vidlicový dvouválce Milwaukee-Eight 107. Motor z objemu 1746 kubických centimetrů poskytuje točivý moment 145 N.m při 3 000 otáčkách za minutu. K zadnímu kolu směřuje v podobě šestistupňové převodovky. Dlouhý a nízký profil motocyklu Softail Standard jedinečně a stylově doplňuje výfuk Shotgun s uspořádáním 2-2 vybavený chromovanými kryty a tlumiči.

Zaměřeno na konstrukci

Základem modelu Softail Standard je ocelový rám, který je typický pro všechny zástupce řady Softail. Tradiční řešení kyvné vidlice už na první pohled působí dojmem, že je zadní kolo tohoto nováčka zcela pevně usazeno v rámu. Tlumič zadního kola se ale důmyslně ukrývá pod sedlem. Po jeho sejmutí si můžete dle libosti upravovat nastavení předpětí odpružení. Odezvu řízení, obratnost stroje a brzdný účinek upravuje přední odpružení s dvojitým průtokovým ventilem

Co stojí za zmínku

U tohoto modelu je ABS samozřejmostí. Ocelové ráfky kol s klasickým výpletem doplňuje 19-ti palcová pneumatika vepředu a 16-ti palcová pneumatika vzadu. Brzdový systém představuje vepředu jeden kotouč v kombinaci se čtyřpístkovým třmenem a vzadu další s dvoupístkovým třmenem. Stroj má pohotovostní hmotnost 297 kg a sedlo ve výšce 680 mm. Řídítka typu mini-ape poskytují jezdci agresivní a velmi pohodlnou jízdní pozici současně.

Za kolik je k máníNa českém trhu zakoupíte nový Harley-Davidson Softail Standard od 11 064 eur bez DPH, v přepočtu za 285 000 korun. Stává se tak nejdostupnějším zástupcem modelů Softail. K dispozici jsou široké možnosti úprav a příslušenství značky Harley-Davidson. Můžete si dopřát různé druhy sedel pro spolujezdce, stylovou kapotáž hlavního světlometu i řídítek nebo zcela typické kožené brašny této známé značky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *