Pojišťovací agent
Zajímavosti

Povinné ručení – co u něj sledovat?

Doprava je čím dál hustější a hektičtější, proto se nedoporučuje vyrážet na silnici bez povinného ručení. Rozhodnutí o výšce limitu pojistného plnění ale může být při jeho sjednávání klíčové. Při haváriích se může škoda vyšplhat pěkně vysoko. 

Většina z nás si nedokáže představit, že by vyčíslení následků dopravní nehody bylo vyšší než minimální limit daný zákonem. Ten činí 35 milionů korun pro škody na zdraví a stejnou částku pro škody na majetku a ušlém zisku. V praxi se to stává ale častěji, než si dokážeme představit. Přesně z tohoto důvodu si stále více řidičů sjednává limit povinné ručení až na 250 milionů korun.

Dopravní nehoda

Kamion s cenným nákladem a luxusní vozy

Pokud si připlatíte pár set ročně, může se vám to vyplatit. Při škodě způsobené na kamionech, které převážejí drahého zboží ve velkém množství, může výsledná výše škody vystoupat do desítek až stovek milionů korun. Velmi draho vás může přijít i srážka s luxusním autem a historickým veteránem. Při střetnutí s vlakem může mít vyčíslená škoda nepředstavitelnou hodnotou. Vysoké škody vznikají i při škodách způsobených na budovách nebo třeba stožárech vysokého napětí.

Odškodné placené desítky let

Pokud řidič při nehodě způsobí jinému člověku zranění s doživotními následky, škoda dosahuje astronomických částek. Pak můžete hradit odškodné několik let, což při dobře sjednaném povinném ručení za vás bude hradit pojišťovna. Hradí se náklady na léčbu, ztížené společenské uplatnění i ztrátu na výdělku. Vše, co je nad limit, musíte doplatit z vlastní kapsy.

Hromadná dopravní nehoda

Pojistné limity hrají roli při škodách způsobených na zdraví i při odškodnění pro pozůstalé. Časté jsou i hromadné nehody, které mohou zasáhnout i stovky vozidel. 

Kalkulace povinného ručení

Pokud chcete ušetřit, porovnejte si také ceny povinného ručení od jednotlivých pojišťoven. Vyplňte v online formuláři všechny položky důležité pro výpočet konečné ceny povinného ručení a podívejte se na nabídky pojišťoven odpovídající vámi stanoveným konkrétním podmínkám.

Vybrané povinné ručení si můžete zařídit online, anebo se poradit s makléři, kteří se vám ozvou. Stejným způsobem si také můžete díky srovnávačům zařídit výhodnější povinné ručení, než máte momentálně sjednané. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *