Sony Vision S
Elektromobily

Společnost Sony předvedla elektromobil Vision S

Vlastní prototyp elektromobilu předvedla japonská elektronická zábavní společnost Sony na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas pod názvem Vision S

Elektromobil společnosti Sony má názorně demonstrovat možnosti využití senzorových a zábavních technologií této firmy. Jak společnost uvedla, masová výroba a prodej elektromobilu se zatím nechystá. Možná ale firma změní názor. Šéf společnosti Sony, Keničiró Jošida, prohlásil, že prototyp ztělesňuje příspěvek firmy k budoucnosti mobility a zrychlí úsilí společnosti k této budoucnosti přispět.  

Sony Vision S

Vision S 

Elektromobil Vision S byl na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas velkým překvapením. Prototyp Vision S má příjemný, minimalistický a nadčasový design. Světlý interiér vozu vypadá prostorně a takový doopravdy i je. Přístrojovou desku elektrovozu lemuje ultra široký panoramatický displej nabízející informace i zábavu. Vůz má celkem 33 senzorů, které precizně detekují objekty ve voze i kolem něj. Dokonce umí rozpoznávat, kdo z lidí jede právě v autě a díky tomu se dají ovládat zábavní systémy pomocí gest

Sony Vision S

Senzory pro asistovanou jízdu 

Japonská firma Sony vyvinula výkonné obrazové senzory, které se dají používat k analýze vozovky před autem. Podle slov Boba O’Donnella ze společnosti Technalysis Research, by mohla technologie pomoci řídícím jednotkám s asistencí i v klasických vozech. Ty by pak dokázaly lépe vyhodnotit, kdy brzdit nebo upravit řízení, přesto by většinu rozhodnutí stále nechávala řidiči. Asistovaná jízda je podle něj v mnoha ohledech mnohem užitečnější než autonomní jízda.  

Sony Vision S

Nový elektromobil od Sony 

Nový elektromobil od společnosti Sony v podobě prototypu Vision S, se stal hned z počátku veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas největším překvapením. Zaujal i odborníka na automobilový průmysl jménem Pedro Pacheco z výzkumné společnosti Gartner. V rozhovoru s agenturou DPA byl ale obezřetný a prohlásil, že na posouzení vyhlídek Sony v automobilovém sektoru je v této chvíli ještě příliš brzy. 

Sony Vision S

Vzhledem k tomu, že společnost Sony prototyp představila jako prezentaci technologií, o prosazení na poli elektromobility jí nejde. S technologiemi ale rozhodně zabodovala.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *