Červené Ferrari 488 Spider, F142m kupé
Historie

Nejúspěšnější vozidla z dílny Ferrari, aneb modely, na které se nezapomíná

Vozy značky Ferrari patří bezesporu k tomu nejoblíbenějšímu a nejlepšímu, co automobilky na světovém trhu nabízí. Dostat se na takovou úroveň, abychom si jedinečný sporťák mohli pořídit i do své garáže stojí pot i slzy, ostatně to jistě potvrdí i Leoš Mareš, který jednoho takového mazlíčka doma má. Že jste se dostali na stejnou metu a zvažujete koupit nevšedního společníka na cesty? Pak vás jistě zajímá, jaká nejúspěšnější vozidla z dílny kdy vyjela.

Nejznámější italská značka, která si podmanila svět

Pravděpodobně byste nenašli jinou stejně známou značku, jakou je Ferrari. Vozy vyjíždějící z dílny budí každého automobilového nadšence ze spaní a jsou předmětem jejich snů. Vynikají svým exkluzivním designem, rychlostí, také stylem a krásou, podtrhují úspěch, kterého člověk dosáhl. A to už od roku 1947, kdy se společnost založila mužem stejného jména. Díky, pane Enzo Ferrari!

Ještě než přeskočíme k jednotlivým modelům, které jsou těmi nejúspěšnějšími na trhu, stojí za zmínku několik zajímavostí. A věřte tomu, zvednou vás ze židle!

  • Věděli jste, že oficiální symbol v podobě vzpírajícího se koně je památkou na italského pilota první světové války jménem Francesco Baracca? Ten ho použil na svém letadle a byl tím nejlepším italským stíhacím pilotem, který dokonce vyhrál přes třicet vzdušných soubojů.
  • Věděli jste, že i když jsou vozy Ferrari samy o sobě velice drahé, přesto si za jejich vyšperkování lidé rádi připlatí? Když už si kupují jeden z níže uvedených modelů, chtějí, aby byl naprosto exkluzivní.
  • Věděli jste, že je typickou barvou Ferrari červený odstín? Používá se opravdu široká škála, nejen jeden tón červené. Původní barvu nese červená Alfa, standardní je nyní červená Corsa.

Nejúspěšnější vozidla z dílny Ferrari

Jaká vozidla vyjíždějící z dílny Ferrari se za posledních více jak sedmdesát let stala doslova hitem? LaFerrari se kupodivu dostal až na desátou příčku pomyslného žebříčku. Kdo, respektive co mu vítězí? 

Ferrari 458 Italia u nás proslavil známý moderátor

Daleko úspěšnějším modelem z dílny Ferrari se stal model 458 Italia, který u nás známe především díky zmiňovanému známému moderátorovi. Z historie automobilky vyplývá, že se jedná o naprostý trend a fenomén, a to díky své příznivé ceně. Na rozdíl od ostatních modelů byl cenově přijatelný, na provedeném designu se však nijak neubralo v porovnání s ostatními nabízenými vozidly. 

Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia

Ferrari Enzo jako památka na otce zakladatele

Kdyby se roku 1947 Enzo Ferrari nerozhodl založit fenomenální značku, byla by to velká škoda a nedobyl by se svět. Dnešní majitelé společnosti a vývojáři si toho jsou velice vědomi, a tak otci zakladateli věnovali jeden z nejlepších modelů, který kdy vytvořili. Jedná se o model Enzo, na který by byl sám Enzo opravdu pyšný. 

Pohání ho atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu šesti litrů a s výkonem dosahujícím až 651 koní. Na stovku se dostane za tři vteřiny čili mluvíme o silniční formuli, na kterou jen tak něco nemá. No řekněte, kdo by se v tomto autě nechtěl projet?

Ferrari Enzo
Ferrari Enzo

Ferrari F40 kraluje celému žebříčku

I když model Enzo byl opravdu oblíbený a radoval se z nemalého úspěchu, nesmíme opomenout model F40, který v jednu chvíli bojoval o post vůbec nejlepšího auta na světě. Sestaveno bylo bez kompromisů a je vůbec posledním modelem, do kterého sám Enzo Ferrari zasahoval. Celý je postaven v elegantním duchu, po stránce stavby je to naprosto geniální záležitost. A i když nebylo cílem postavit vzhledově dokonalé dílo, přesto se tak stalo. 

Karoserie je naprostým skvostem, perfektní je každý jeden milimetr. Člověk se do něj opravdu zamiluje na první pohled, a to ani nemusí dát klíčky do zapalování a sešlápnout plyn.

Ferrari F40
Ferrari F40
Ohodnoťte tento článek

Autobat.cz je internetový magazín. Píšeme o všem co se aktuálně řeší v automobilovém průmyslu. Jsou to jak aktuality, zajímavosti, nápady, tipy tak i recenze, srovnání a testy produktů i služeb. Cílem je lidem pomoci, v co nejvíce různých oblastech.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *