Žena nastavuje klimatizaci v autě
Zajímavosti

Nezávislé topení do auta jako užitečné vybavení navíc

Během zimních měsíců toužíme po nasednutí do auta po jediném – po okamžitém zahřátí. Jenže zahřívání vozidla je otázkou několika minut, nikoliv vteřin. Nejdříve musíme nastartovat, teprve poté můžeme vyčkávat, až se autu bude chtít zatopit. A když k tomu dojde, často jsme už promrzlí až na kost. Možností, jak se přesně tomuto vyvarovat, je instalace nezávislého topení, které funguje nezávisle na tom, v jakém stavu se auto zrovna nachází.

Co je to nezávislé topení do auta

V posledních letech o nezávislé topení do auta vzrostla poptávka, a to výrazně. Jistou měrou se na tom podílí i koronavirová krize, která prakticky každého vášnivého cestovatele dohnala do bodu, kdy na dovolenou nebo jinam musel cestovat v obytném voze. A jak zde zajistit, že neumrzneme během chladné noci? Hádáte správně, nezávislé topení bylo pomyslnou spásou.

Právě majitelé obytných vozů mají s tímto topným tělesem nejvíce zkušeností. Díky svým benefitům se však dostává i do tradičních osobních vozidel. Jak už bylo zmíněno, někdy holt trvá, než auto samo po zažehnutí motoru začne topit.

Ideální řešení pro ty, kteří nechtějí čekat

Mezi řidiči se najdou jedinci, kteří nechávají motor zapnutý, mezitím například oškrábou sníh z předního skla vozidla. Ne všichni ale mají podobné návyky. Nezávislé topení do auta je tak ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí čekat ani nutně dělat kompromisy.

Navíc je třeba konstatovat, že díky nezávislém topení se motor rychleji zahřeje, a i během jízdy na něj není nutné brát žádný ohled.

Přední benefity nezávislého topení do auta

  • Snížení opotřebení motoru při studeném startu.
  • Rychle zahřátý interiér, ve kterém nebudete muset být ještě dlouho promrzlí.
  • Nízké provozní náklady.
  • Nezávislý chod na motoru.
  • Tiché.

Pozor na instalaci

Možná jste už díky výčtu benefitů naprosto přesvědčení o tom, že nezávislé topení do auta je pro vás to pravé. Než si však budete užívat požitku z tepla, které se vám už po nasednutí do vozu bude nabízet, musíte si vybrat z druhů topení a také musíte zvládnout (ideálně s pomocí odborníka) jeho instalaci.

Právě instalace není zrovna snadná. Zvážit se musí umístění tepelného tělesa, poté se musí provrtat přívod a vývod vzduchu. Pokud nepatříte mezi domácí kutily se zaměřením na automechaniku, neprohloupíte, pakliže oslovíte profesionála z oboru.

Nezávislé topení do auta - SXT Car Heater 12V 5KW - ALL in one
Nezávislé topení do auta – SXT Car Heater 12V 5KW – ALL in one

Topení seženete i do deseti tisíc korun

Při výběru ideálního nezávislého topení do auta bude rozhodující bezesporu cena. Ta se odráží od typu topení, ke kterému se nakonec přikloníte. U osobních vozidel jsou k dispozici hlavně horkovodní a horkovzdušná topení, u obytných aut se také zpopularizovala topení na plyn (především propan, případně LPG).

Obecně platí, že topné těleso do auta fungující nezávisle na motoru můžete sehnat už do 10 tisíc korun. Nejprodávanější a nejoblíbenější topení jsou ve vyšších cenových hranicích, k sehnání zhruba kolem pětadvaceti tisíc korun.

Vedle druhu vybraného topení bude rozhodující také to, pro jaký model vozidla se topení pořizuje.

Ohodnoťte tento článek

Autobat.cz je internetový magazín. Píšeme o všem co se aktuálně řeší v automobilovém průmyslu. Jsou to jak aktuality, zajímavosti, nápady, tipy tak i recenze, srovnání a testy produktů i služeb. Cílem je lidem pomoci, v co nejvíce různých oblastech.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *