Vychytávky do auta
Zajímavosti

Vychytávky do auta, které ocení každý řidič

Každodenní dojíždění do práce nemusí být nuda nebo opruz. Může to být naopak pohodlná, zcela komfortní záležitost. Stačí, když své vozidlo vybavíte několika vychytávkami, díky kterým si budete jízdu doslova užívat, ať už budete mířit kamkoliv. Co konkrétně by vám nemělo ve vašem vozidle chybět?

Kamera do auta plná praktických funkcí

Mezi nejatraktivnější vychytávky do auta patří bezesporu kamera, kterou umístíte za přední sklo. Díky svým velmi praktickým funkcím se stane vaším parťákem, bez kterého si bezpečnou jízdu už nebudete umět představit. Bude totiž vaším společníkem evidujícím všechno, co se na silnicích stane. V případě nehody tak automaticky ukáže na viníka, ať už jste byli nebo nebyli přímými účastníky vzniklé katastrofy.

Kamery do auta však nemají za úkol jen evidovat, co se během jízdy na silnicích děje. Jejich součástí bývají také GPS navigace, parkovací mód a řada dalších praktických funkcí.

Kamera do auta
Kamera do auta

Organizéry do auta i do kufru

Mezi nepostradatelné vychytávky do auta patří také organizéry, které najdou své místo nejen běžně v autě (konkrétně v podobě kapes přichycených na předních sedadlech ze zadní strany), ale také v kufru, kde budou vynikajícím společníkem při dovolených nebo běžném provozu (hlavně během nákupu).

Mnozí se domnívají, že organizéry si do svých vozidel kupují pouze rodiče nebo majitelé domácích mazlíčků, jež s nimi cestují křížem, krážem, ale není tomu tak. Ocení je i bezdětní či ti, kteří psa nebo kočku v autě běžně nevozí. 

Organizéry do kufru
Organizéry do kufru

Vůně pro navození příjemné atmosféry

I když během své jízdy projíždíte mnoha kouty republiky a řada z nich zanechá ve vašem autě trochu zvláštní odér, protože jste zrovna měli otevřené okno, s takovou vůní do auta bude jakákoli jízda příjemnou záležitostí. Navodí se totiž útulná atmosféra, člověk se díky příjemnému aromatu uvolní a jeho cesta bude záhy něčím, na co se bude těšit. 

V současné době je možné pořídit si vůni do auta v několika podobách, kdy nejatraktivnější jsou osvěžovače do mřížky ventilátoru. Tradiční papírové vůně jsou už trochu pasé. 

Škrabka pro nepřízně ledové zimy

I když s ledem a námrazou bojujeme pouze během jedné části roku, taková škrabka na led a sníh by nám měla v boční části automobilu sídlit vždycky. Není totiž nijak velká, nezabírá velké místo a raději ji mít a být připraven, než ji nemít a být překvapen. 

Navíc nejednou jsme byli svědky toho, jak umí být matka příroda nevypočitatelná čili když budeme jednu takovou škrabku v autě mít po celý rok čili během všech ročních období, nic zlého se nestane.

Nabíječka pro všechny případy

I když se samozřejmě nemá za volantem používat telefon, lidé za poslední roky našli mnoho cest, díky nimž mobily při jízdě využívají, aniž by byla jakkoli narušena bezpečnost jízdy. Hovory zvedáme pomocí handsfree nebo bezdrátových sluchátek, GPS můžeme ovládat hlasem. S využíváním těchto komfortních vymožeností se však může stát, že se nám v ten nejvíce potřebný moment vybije telefon. V automobilu bychom tedy měli mít vždycky po ruce alespoň jednu nabíječku, respektive nabíjecí kabel. 

Není tajemstvím, že hlavně u novějších modelů telefonů se baterie vybíjí rychlostí blesku, proto buďte opět raději připraveni. Než si však umístíte nabíječku do auta, ujistěte se, že je s vaším vozidlem zcela kompatibilní. 

Alkoholtester – kdyby náhodou

Máte v lásce obrážení nejrůznějších večírků? A stává se vám někdy, že někde přespáváte, protože byste jinak řídili pod vlivem? Jednou z možností, jak se vyvarovat problémům a s jistotou usednout za volant je alkoholtester – prakticky okamžitý poradce určující to, zdali v krvi máte nebo nemáte ještě zbytek výborného drinku ze včera.

Alkoholtester
Alkoholtester

Takový alkoholtester není příliš velký, naopak je poměrně skladný čili ho můžete mít u sebe ve voze. A můžete ho popadnout do ruky vždy, když si nebudete jistí tím, jestli už smíte nebo ještě nesmíte usednout za volant.

Zdroj: https://autotrip.cz/vychytavky-do-auta/

5/5 - (1 vote)

Autobat.cz je internetový magazín. Píšeme o všem co se aktuálně řeší v automobilovém průmyslu. Jsou to jak aktuality, zajímavosti, nápady, tipy tak i recenze, srovnání a testy produktů i služeb. Cílem je lidem pomoci, v co nejvíce různých oblastech.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *