Matrace do auta
Zajímavosti

Matrace do auta jako důležitý společník při každé dovolené v autě

Dříve bylo auto synonymem úspory času. To ostatně platí i dnes, ale dnes už auto není jenom dopravním prostředkem, který by lidé využívali pro přemístění z bodu A do bodu B čili kterým by jezdili jenom do práce a z práce. Dnes automobil nabízí i možnost, jak zažít pořádné dobrodružství! Stačí si pořídit matraci do auta a rázem v něm můžete spát. Kdo by potřeboval hotel, když vlastníte auto?

Letošní rok moc nepřeje klasickým dovoleným v zahraničí. Důvodem toho je nový typ onemocnění, který dostal název COVID-19. Tento typ onemocnění napáchal ve světě řadu škod a díky němu je třeba dbát prakticky na všech místech zvýšených hygienických opatření. I díky této povinnosti se většina lidí vyhýbá dovoleným v zahraničí, nechtějí se po plážích procházet v roušce. Raději proto nasedají do osobního automobilu, který si vybaví skládací matrací do auta nebo tou nafukovací matrací do auta a vyrazí na cestu. 

Spaní v autě na matraci má mnoho výhod

Možná si říkáte, že spaní v autě nemůže být pohodlné ani v případě, že si pořídíte matraci. Jenže dnes si lze pořídit matraci do auta na míru, díky které vás nikde nic nebude tlačit. A ostatně za tu svobodu při cestování to stojí, nemyslíte?

Spaní v autě, respektive dovolená v autě s sebou nese celou řadu výhod. Vůbec první výhodou je, že vám odpadá nutnost rezervovat si ubytování. Zatímco dříve byste si ubytování mohli snadno sehnat po cestě, na letošní sezonu hlásí vyprodáno řada hotelů, chat i chalup. Důvodem toho je zmiňovaný COVID-19, který znemožnil cestu do zahraničí. Lidé, kteří už nechtěli sedět doma, se tak rozhodli doslova zaútočit na česká krásná místa, kde si pronajali ubytování i na měsíce dopředu. 

Cestování v karavanu

Jak jsme také zmínili, spaní v autě s sebou nese jistou dávku svobody. Nemusíte nutně zajíždět do města, stačí jen zaparkovat v kempu nebo na pozemku, který si pronajmete za pár stovek za noc. 

S tím se ostatně pojí i další výhoda, a sice úspora financí. Najednou nebudete muset platit za ubytování, dokonce ani za jídlo, protože to si povezete s sebou. Vaše výdaje se tak rázem zúží jenom na výdaje spojené s pohonnými hmotami a na poplatky spojené s ubytováním v kempu nebo na pozemku (pokud se vám tedy nepodaří najít místo, kde budete moct legálně parkovat a nic za to neplatit). 

Když ne matrace, tak autostan

Jelikož se stává dovolená v autě poměrně oblíbenou, matrace do auta je takovým nepostradatelným společníkem, který s mnohými cestuje, i když se nevyužije. A i když je matrace do auta pro spaní ideální, přesto někomu nemusí vyhovovat. Tito lidé nemusí zoufat, protože dnes je možné pořídit si na střechu i takzvaný autostan, který je další možností, jak skloubit nezávislost na hotelech, svobodu při cestování a jedno velké dobrodružství. 

Autostany se dají půjčit, proto si může člověk vyzkoušet, jestli mu vyhovuje spíš matrace nebo právě toto praktické řešení na spaní. Zatímco matrace se ukrývá uvnitř vozidla, autostan se připevňuje na střechu vozidla. Vypadá spíše jako takový střešní box, který se posléze hravě rozloží na domeček, do něhož se dostanete jenom po žebříku.

Existují další možností, jak spát v autě?

Samozřejmě možností, jak pohodlně přespat v autě nebo jak z auta udělat hotel, je vícero. Není to jenom o matracích do auta nebo o autostanech, i když to jsou nejoblíbenější řešení posledních měsíců, a to především proto, že nevyžadují žádnou speciální úpravu vozidel. 

K dalším možnostem, jak přespat v autě, je nechat si instalovat do vozidla takzvanou vestavbu do auta. Ta se většinou instaluje tak, že se vytáhnou zadní sedačky a místo nich se dovnitř nasune matrace s pár praktickými společníky. Vestavby do aut jsou ideální pro dodávky nebo pro větší vozidla typu kombi, která jsou známá pro svou prostornost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *